WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • KubaMpakiet
    Rider
    • 2011
    • 279

    Na plazy potrzebuje piasek, mam male dzieciaki :roll:
    Temat bede sledzil :diabelski_usmiech jak cos w przyslym roku moze zabiore sie z Toba
    Audi 1.8T AVJ

    Silnik smaruje
    Ravenol SSL

    Komentarz

    • PAOLO ESCO
      RS
      • 2009
      • 6626
      • Volkswagen
      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

      Zamieszczone przez KubaMpakiet
      Na plazy potrzebuje piasek, mam male dzieciaki
      dawaj z nami do Caorle i Cavallino w następnym roku Dzieciaki będą zachwycone - tam jest "tylko" piasek :wink: i bardzo ciepłe i płytkie morze. Campingi nastawione właśnie na rodziny z dziećmi.

      Na stronie 3-4 tego wątku masz moją relację z pobytu w Caorle w 2012r.

      Zamieszczone przez KubaMpakiet
      w przyslym roku moze zabiore sie z Toba
      nie ma sprawy ale campingi w dobrej cenie trzeba sobie zaklepać wcześniej, żeby nie przepłacać... a w następnym roku napewno przepłacisz i będzie cieżko z miejscami bo Niemcy w czerwcu/lipcu nakładają się na wakacje ze śwoimi świętami i jakimś wolnym - jakoś tam mi żona mówiła.

      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      cena pobytu 7 dniowego była porażająca w przeliczeniu na PLN
      ciekawe kto zgadnie ile płaciłem za 7 dni na campingu w Sistianie miałem zapłacone za 6 osób łącznie, choć byliśmy we czworo ...
      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

      Komentarz

      • KubaMpakiet
        Rider
        • 2011
        • 279

        W tym roku trzeba rezerwowac?

        200 ojro? :P
        Audi 1.8T AVJ

        Silnik smaruje
        Ravenol SSL

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6626
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          blisko... całkowity koszt opłat to 760 albo 780 zł (nie pamiętam dokładnie) :P

          Oczywiście nie wliczamy podróży bo to wydatek około 1 200 zł ...ceny paliwa :? głównie.

          Zamieszczone przez KubaMpakiet
          W tym roku trzeba rezerwowac?
          ja mam już zarezerwowane campingi w Caorle i Cavallino - ale jeszcze lepszy niż w tym roku, co nie znaczy droższy
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • KubaMpakiet
            Rider
            • 2011
            • 279

            A jak wyglada cenowo Caorle, ok 7-10 dni, wiesz juz kiedy jedziecie?
            Camping czy jakis domek?
            Audi 1.8T AVJ

            Silnik smaruje
            Ravenol SSL

            Komentarz

            • Walt
              L&K
              • 2011
              • 1065
              • Seat

              Zamieszczone przez KubaMpakiet
              Na plazy potrzebuje piasek, mam male dzieciaki :roll:
              Może Ty potrzebujesz. Zapewniam Cię, że małe dzieciaki nie :wink:

              [ Dodano: Pon 21 Paź, 13 13:11 ]
              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Camping całkiem "inny" niż wcześniejsze na których byłem we Włoszech... Położony nad wielkim granitowo-wapiennym :roll: urwiskiem (naprawdę kolanka się uginają na tarasach widokowych a drózki są zaraz nad urwiskiem) ... z widokiem na Triest (pięknie oświetlony w nocy, przepraszam ... cudownie oświetlony to zdecydowanie lepsze określenie)... dodatkowo widok na Muggię i Słowenię a za plecami Julijskie Alpy
              Brzmi nieźle, wygląda też. Trochę tłoczno na plaży.
              SPOT Poznań ->

              Moje cappuccino: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...b943cff#759950

              Komentarz

              • Big
                RS
                S_OCP Member
                • 2007
                • 6389

                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                ja mam już zarezerwowane campingi w Caorle
                Jaki camping masz zarezerwowany w Caorle?
                Czarny Elegance

                Komentarz

                • PAOLO ESCO
                  RS
                  • 2009
                  • 6626
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez Big
                  aki camping masz zarezerwowany w Caorle?
                  ponownie camping Laguna Village http://www.campinglagunavillage.com/index.php a w Cavallino http://www.capasquali.it/index.aspx :slinka

                  Zamieszczone przez KubaMpakiet
                  wiesz juz kiedy jedziecie?
                  oczywiście, że wiem -
                  Caorle 14-21.06 a potem przejazd do Cavallino 21-28.06. ... nad sierpniem jeszcze myślę - szukam ale na 100% muszę gdzieś wyjechać :wink:

                  Zamieszczone przez KubaMpakiet
                  Camping czy jakis domek?
                  namiot-domek (są do wyboru i koloru, zależy ile chcesz wydać) ja jeżdżę pod taki namiot jak na foto przeważnie i nie tylko są to tylko kwestie ceny - przebywasz wśród nowych ludzi, na świeżym powietrzu...po prostu tak lubię :P
                  Załączone pliki
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz

                  • Big
                    RS
                    S_OCP Member
                    • 2007
                    • 6389

                    Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                    ponownie camping Laguna Villag
                    e, to nie byłem.
                    Byłem na Vilaggio San Francesco - genialny camping i na Marina di Venezia.
                    Czarny Elegance

                    Komentarz

                    • PAOLO ESCO
                      RS
                      • 2009
                      • 6626
                      • Volkswagen
                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                      Camping Laguna Village mogę polecić rodzinom z małymi i większymi dziećmi - moje były zachwycone. Naprawdę bardzo przytulny, cichy camping.
                      Zamieszczone przez Big
                      to nie byłem.
                      polecam. Opisałem mój pobyt na stronie 3-4 tego wątku.


                      Zamieszczone przez Big
                      Marina di Venezia.
                      może napiszesz kilka słów więcej, żona się dopytuje :P czy fajne animacje dla dzieci i dorosłych były i czy warto się wybrać tam na wakacje. Daleko do morza i na baseny? Czy faktycznie camping sprawia tak duże wrażenie ?


                      Zapomniałem dodać fotkę - z campingu w Sistianie nad morze woził nas (oczywiście gratis) taki środek lokomocji :lol:
                      Załączone pliki
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz

                      • Big
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2007
                        • 6389

                        co do Marina di Venecja to byłem tak tylko 1 dzień i noc, gdy nocowaliśmy w drodze na Lazurowe wybrzeże Francji. Było to dość dawno, bo tak gdzieś w 1995 r. Camping olbrzymi. Położony nad samym morzem. Pamiętam, że do części w której nocowaliśmy przejeżdżało się przez tunel nad którym był deptak. sam deptak był ogromny. Szeroki na 2 aleje pośrodku których płynęła rzeka nad którą co jakiś czas były przerzucone mostki. Po bokach alejek były wszelkiego typu sklepiki, restauracje, bary, i punkty usługowe. Basenów było kilka. Ile dokładnie nie pamiętam
                        Dużo lepiej mogę opisać ci camping San Francesco w Caorle, bo na nim spędziłem miesiąc czasu.
                        Czarny Elegance

                        Komentarz

                        • PAOLO ESCO
                          RS
                          • 2009
                          • 6626
                          • Volkswagen
                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                          Big dziękuję.
                          Marina di Venecja hmmm fajny camping ale właśnie ta wielkość "przeraża". Ja wolę bardziej kameralne, przytulne campingi.
                          Co do San Francesco to byłem w Caorle i jednak bardziej odpowiada mi camping Laguna Village (oczywiście kwestia gustu). Żona ze znajomymi sie uparła i koniecznie chciała do Caorle wrócić. Podobało im się miasteczko. :wink:
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz

                          • KubaMpakiet
                            Rider
                            • 2011
                            • 279

                            Zamieszczone przez Walt

                            Może Ty potrzebujesz. Zapewniam Cię, że małe dzieciaki nie
                            Masz pojecie ad:



                            PAOLO te namioty wygladaja swietnie, jak bede rezerwowal to taki namiot mi wystarczy
                            Audi 1.8T AVJ

                            Silnik smaruje
                            Ravenol SSL

                            Komentarz

                            • PAOLO ESCO
                              RS
                              • 2009
                              • 6626
                              • Volkswagen
                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                              Zamieszczone przez KubaMpakiet
                              te namioty wygladaja swietnie
                              mała uwaga... różne firmy mają takie namioty ( i inne wersje namiotów też) "najgorsze" namioty (stare, i słabo wyposażone) ma wg mnie ma obecnie Vacansoleil...ja byłem w Sistiane pod namiotami (rezerwowane w PL poprzez filię, gdzie właścicielem była firma holenderska) - całkiem inna "bajka" wyposażenie i wygląd namiotów jeszcze lepsza niż na foto i do tego 2x większa lodówka o expresie do kawy i o odkurzaczu nie wspomnę...
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz

                              • dudek_t
                                L&K
                                • 2008
                                • 1421

                                Ogólnie fajnie! Nawet bardzo! Pewnie jak już synek podrośnie to też skorzystam z podobnych kempingów tyle że z własną przyczepą. Na razie jednak wolę co innego.

                                PS. Paolo, jak ja Ci zazdroszczę że masz tak blisko do cywilizacji! Korzystaj ile tylko możesz!

                                Komentarz

                                • owoc
                                  Elegance
                                  • 2013
                                  • 962
                                  • Octavia III (5E3)
                                  • DPCA 1.5 TSI 150 KM

                                  Hej. Ja miałem w tym roku też jechac jak koledzy do CRO w okolice Zadaru ale znajomi nas namówili na Włochy a dokładnie Villaggio Isamar ok 50 km poniżej Wenecji. Chętnie poznam opinie kogos kto juz tam był . Lecę koniec czerwca początek lipca. Jak tam z gazem i jak ceny we Włoszech bo to pierwszy raz bede u makaroniarzy :szeroki_usmiech

                                  PIS to kretyni

                                  Komentarz

                                  • jamaju
                                    Drive
                                    • 2009
                                    • 92
                                    • Octavia IV combi (NX5)
                                    • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                    Z gazem we włoszech większego problemu nie ma. Stacji jest dość sporo. Są one zazwyczaj oznaczone nie LPG jak u nas, ale GPL. Cena za litr to średnio około 0,8 EUR. Znacznie gorzej to wygląda na trasie w Austrii - tam stacji z gazem jak na lekarstwo i ceny wyższe
                                    Jest O3 Combi 1.4 TSI
                                    Była O2 Combi 1.9 TDI BXE

                                    Komentarz

                                    • owoc
                                      Elegance
                                      • 2013
                                      • 962
                                      • Octavia III (5E3)
                                      • DPCA 1.5 TSI 150 KM

                                      Spoko. Przez Austrie przelecę na pb jakby co. I tak będe jechał w nocy a podobno sporo stacji jest zamknięta. A końcówki do gazu jakie sa we Włoszech? :szeroki_usmiech

                                      PIS to kretyni

                                      Komentarz

                                      • tomekjmopl
                                        L&K
                                        S_OCP Member
                                        • 2006
                                        • 1187
                                        • Opel
                                        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                        owoc, my mamy końcówki typu italian, więc ....

                                        (to samo w Czechach i Austrii)

                                        Komentarz

                                        • Alonzo_
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 2460
                                          • Hyundai

                                          Zamieszczone przez owoc
                                          Hej. Ja miałem w tym roku też jechac jak koledzy do CRO w okolice Zadaru ale znajomi nas namówili na Włochy a dokładnie Villaggio Isamar ok 50 km poniżej Wenecji. Chętnie poznam opinie kogos kto juz tam był . Lecę koniec czerwca początek lipca. Jak tam z gazem i jak ceny we Włoszech bo to pierwszy raz bede u makaroniarzy :szeroki_usmiech
                                          Też mnie teraz to zaciekawiło, z nielicznych na szybko opinii, które znalazłem widać , że kemping bardzo duży , gdzieś w szczerym polu, niektórzy piszą że plaże brudne , woda mętna bo obok rzeka/ki wpływają. Latem gorąco/patelnia bo słabo z cieniem. Wysokie oceny animacji dla dzieciaków. I że tymi basenami jedynie "nadrabiają" te plaże nieciekawą....Cholera wie....

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6626
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            Zamieszczone przez owoc
                                            Jak tam z gazem i jak ceny we Włoszech
                                            jak będziesz jechał z Zabrza to zapewne przez Czechy? Więc spokojnie zatankuj benzyn/gaz w Czechach. W Austrii trochę drogo, jeżeli chodzi o Pb o Włoszech nawet nie wspominam :? Stacje LPG w Italii są stosunkowo liczne (najlepiej ustal wcześniej na mapkach gogle gdzie się znajdują-przejściówka do LPG oczywiście jest wskazana do zabrania (o ile jest taka potrzeba).
                                            Ceny jedzenia we Włoszech - zależy czy chcesz coś kupić w markecie czy nastawiasz się na restauracje, pizzerie itp. Ceny nie są porażające. Pizza dosłownie o kilka zł droższa a niekiedy bywa tańsza (i oczywiście smaczniejsza) od tej nad polskim morzem :wink: Poczytaj co pisałem wcześniej w wątku. Nie kupuj żadnego picia, wody - tylko na drogę i pierwszy dzień - szkoda wozić i obciążać samochód. Resztę kupisz np. w Lidlu w przybliżonych jak w PL cenach. Najdroższe jest masło ! trochę droższe mięsa - no ale bez jaj... te +- 5 zł można niekiedy wydać.
                                            W restauracjach jest stosunkowo drożej, do tego zawsze jakiś napiwek zostawiamy :wink:
                                            W restauracjach na campingu nie ma wygórowanych cen, no ale się nie oszukujmy - zarabiamy mniej niż w DE czy Italy...więc dla nas jest "drożej".
                                            Powiem tak - wg mnie we Włoszech jest obecnie taniej w normalnych sklepach niż w CRO ! Byłem w zeszłym roku sierpień/wrzesień w Sistianie koło Triestu i na Istrii -rejon Pula - więc mam porównanie. Zarówno we Włoszech jak i w CRO spokojnie kupisz produkty tańsze jak i droższe. Nie ma co panikować.
                                            Mogę poszukać paragonów (chyba je gdzieś mam) i podać podstawowe ceny. Ew. pisz PW.

                                            Zamieszczone przez Alonzo_
                                            plaże brudne , woda mętna bo obok rzeka/ki wpływają. Latem gorąco/patelnia bo słabo z cieniem.
                                            ja się nie spotkałem z brudem na plażach. Woda "mętna" :roll: ... przy płytkim morzu w rejonie Wenecji drobny piaseczek unosi się przy lekkim falowaniu wody. Polecam rejon Triestu - tak ślicznej, czystej wody nawet w CRO nie widziałem :P
                                            Zamieszczone przez Alonzo_
                                            kemping bardzo duży
                                            często ludzie sugerują się wielkością podaną na stronie ale faktycznie nie ma wielkiej tragedii - Niemcy też sa wygodni i byle gdzie by nie przyjeżdżali, gdyby camping odpowiednich standardów nie spełniał.

                                            Zamieszczone przez owoc
                                            znajomi nas namówili na Włochy a dokładnie Villaggio Isamar
                                            my jedziemy na 3 samochody ( od 14 do końca czerwca) ale tutaj ---> http://www.capasquali.it/en/content/...llery_307.aspx Ca'Pasquali Village - jeżeli jeszcze nie masz opłaconej rezerwacji to proponuje się zastanowić, ew wybrać Sant Angello Camping lub Caorle Laguna Village Najpiękniejsze widoki i "klimat" i do tego super czysta woda, jak dotychczas były w Sistianie - Mara Pineta-Baia-Sistiana
                                            Zamieszczone przez Alonzo_
                                            Wysokie oceny animacji dla dzieciaków
                                            zgadza się.
                                            Załączone pliki
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • owoc
                                              Elegance
                                              • 2013
                                              • 962
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • DPCA 1.5 TSI 150 KM

                                              Zamieszczone przez Alonzo_
                                              Zamieszczone przez owoc
                                              Hej. Ja miałem w tym roku też jechac jak koledzy do CRO w okolice Zadaru ale znajomi nas namówili na Włochy a dokładnie Villaggio Isamar ok 50 km poniżej Wenecji. Chętnie poznam opinie kogos kto juz tam był . Lecę koniec czerwca początek lipca. Jak tam z gazem i jak ceny we Włoszech bo to pierwszy raz bede u makaroniarzy :szeroki_usmiech
                                              Też mnie teraz to zaciekawiło, z nielicznych na szybko opinii, które znalazłem widać , że kemping bardzo duży , gdzieś w szczerym polu, niektórzy piszą że plaże brudne , woda mętna bo obok rzeka/ki wpływają. Latem gorąco/patelnia bo słabo z cieniem. Wysokie oceny animacji dla dzieciaków. I że tymi basenami jedynie "nadrabiają" te plaże nieciekawą....Cholera wie....
                                              Wiesz, jadę z właścicielami biura podróży więc liczę na to że dobrze sprawdzili i się nie zawiodę

                                              PAOLO ESCO

                                              Juz opłacony domek mam więc za późno na zmianę ale myslę że będzie ok. :szeroki_usmiech Dwa lata temu byłem w Cro a dokładnie niedaleko Dubrownika w Gradac i uważam że ceny porównywalne. Do włoch pierwszy raz ale to co czytałem twoje posty to ceny nie są porażające. Przez Austrię jakby co to przejadę na pb więc żle nie jest. A jadę na Ostrawę Graz Udine :szeroki_usmiech

                                              PIS to kretyni

                                              Komentarz

                                              • bzyq_74
                                                RS
                                                • 2008
                                                • 3467
                                                • Volkswagen
                                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                                                • CYKA 2.0 TDI CR 150 KM

                                                owoc,
                                                W Czechach zatankujesz w Mikulowie - stacja Benzina --> http://goo.gl/maps/K6oHY
                                                W Austrii jest jedna tylko tu -> http://goo.gl/maps/jsaQN ale gaz podobno po ok. 1 euro
                                                We Włoszech pierwsza stacja z lpg -> http://goo.gl/maps/dw2wa
                                                tu mapa stacji we Włoszech -> http://www.mylpg.eu/stations/italy#google-maps
                                                MARCIN
                                                Mój szkodnik

                                                Komentarz

                                                • Alonzo_
                                                  RS
                                                  • 2009
                                                  • 2460
                                                  • Hyundai

                                                  Zamieszczone przez owoc

                                                  Wiesz, jadę z właścicielami biura podróży więc liczę na to że dobrze sprawdzili i się nie zawiodę
                                                  I tego się trzymamy . Najlepszych wrażeń i udanego urlopu. No i potem odpowiedniej recenzji obiektu na forum nie zapomnij dopisać
                                                  Jak będzie OK to może też się skuszę . Stosunkowo niedaleko, Wenecja w pobliżu, lokalizacja na wyoczynek z własnym dojazdem wydaje się odpowiednia.

                                                  Komentarz

                                                  • owoc
                                                    Elegance
                                                    • 2013
                                                    • 962
                                                    • Octavia III (5E3)
                                                    • DPCA 1.5 TSI 150 KM

                                                    No na pewno się pochwalę jak wrócę :diabelski_usmiech

                                                    bzyq_74

                                                    Dzięki za te namiary. Na pewno skorzystam :szeroki_usmiech

                                                    PIS to kretyni

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...